^Powrót do góry

logo

Dzie PrzedszkolakaCo roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia do naszego przedszkola zawitali niecodzienni goście: Rita, Silver i Lilianka. Tak miały na imię trzy alpaki z hodowli Państwa Kamińskiach z Rąbinia. Te niesamowite zwierzaki cierpliwie znosiły wszelkie przejawy ciekawości ze strony naszych przedszkolaków.

Dzieci miały okazję je prowadzić na smyczy, nakarmić marchewką i wyczesać. Każdy kto tylko dotknął sierści był pod wrażeniem miękkości i ciepła. Najmłodsza w stadzie, które nas odwiedziło, była Lilinka. Miała ona niecały rok i gęste brązowe futro, z tego względu, że alpaki nie można strzyc przed ukończeniem roku.  Niesamowite było to jak ciekawe i spostrzegawcze są to zwierzaki. Niezwykłe spotkanie bardzo się dzieciom podobało. Po spotkaniu wróciliśmy do sali, gdzie dalej świętowaliśmy nasz dzień bawiąc się, śpiewając i tańcząc.

A.Szymaniak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl