^Powrót do góry

logo

Filtr
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy

  w jakikolwiek sposób przyczynili się

  do zorganizowania zabawy karnawałowej.

  Dziękujemy sponsorom zarówno firmom jak i osobom prywatnym
  za ufundowanie nagród oraz wszelką pomoc.

   

  Rada Rodziców

  Zespołu Szkół w Dłużynie

 • 1

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO

  Na godz. 8.15 przyjeżdżają uczniowie klas VI i I-IIIG

  Grotniki godz. 7.45

  Skarżyń godz. 8.00

  Na godz. 9.30 przyjeżdżają uczniowie klas „0”-V SP

  Grotniki godz. 9.05

  Skarżyń godz. 9.20

  ROZWOZY

  Godz. 10.00 – odjeżdżają uczniowie kl. VI SP i I-IIIG (Skarżyń i Grotniki)

  Godz. 11.30 – odjeżdżają uczniowie kl. 0-V SP (Skarżyń i Grotniki)

 • Witajcie w walentynkowym wydaniu naszej gazetki.

  Za nami pierwszy okres nauki.

  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy mieli

  wysokie średnie i życzymy szczęścia tym,

  którym się nie udało.

  Dużo miłości z okazji walentynek!!!

  Pozdrawia Redakcja „Uczniaka”

   

  Zapraszamy do przeczytania wersji elektronicznej "Uczniaka" - otwórz

 •    1Dnia 13 lutego w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pod nazwą „Wieczorek poezji miłosnej z okazji WALENTYNEK” przygotowanego przez A. Dudzińską, A. Borowczak i Ż.Pieśniak pod opieką p. A. Walczak. Dziewczęta szykowały się do niego trzy miesiące wybierając najpiękniejsze wiersze miłosne polskiej literatury oraz niezapomniane przeboje dla zakochanych.

  Prezentacja, utrzymana w konwencji popularnej w latach osiemdziesiątych kawiarni z dancingiem, odbyła się podczas godziny wychowawczej, a obecni byli na niej wszyscy uczniowie gimnazjum z wychowawcami oraz pan dyrektor. Agnieszka, Anita i Żaneta przedstawiły historię miłości pełnej wahań i problemów, ale ostatecznie zakończonej iście hollywoodzkim happy endem. Widzowie wysłuchali całkiem poważnych i bardzo zabawnych wierszy o miłości, mieli okazję zatańczyć do popularnych przebojów, obejrzeć multimedialne prezentacje, a także napić się kawy i przejrzeć „menu” z aforyzmami dla zakochanych. Podsumowaniem projektu był znana wszystkim piosenka Z. Olewicza do melodii S. Krajewskiego pt. „Wielka miłość”, którą dziewczęta opatrzyły wzruszającym pokazem zdjęć ślubnych swoich rodziców, bo – jak wyjaśniły – to właśnie jest dla nich owa WIELKA MIŁOŚĆ.

  AW

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • 38   Bal karnawałowy to niezwykły dzień, wyczekiwany przez naszych uczniów od wielu tygodni. 12.02.2015  już od rana w szkole pojawiały się kolorowe dekoracje, a  po południu przybyły  dzieci przebrane za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana,...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

  Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, a świetną zabawę umilały nam konkursy prowadzone przez uczniów z samorządu szkolnego. Na sali podczas pląsów robiło się bardzo kolorowo, a wszyscy bawili się wesoło. Wspólne tańce przyniosły wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz samorządowi szkolnemu  za pomoc. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  Hania Murek

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    7Zimowy „Bałwan” – pod takim hasłem 7 lutego odbył się Rajd pieszy dla drużyn i turystów indywidualnych. Uczennica III klasy Karolina Lipowa jako jedyny uczestnik wyprawy z naszej szkoły wraz z opiekunem wyruszyła na szlak wiodący do leśniczówki Krzyżowiec pokonując tym samym pieszą trasę 10 km. Po dotarciu ma metę na dzielnych uczestników czekało ognisko oraz ciepłe kiełbaski.

     Zziębniętym turystom czas umiliły zabawy sprawnościowe oraz konkurs krajoznawczy po hasłem „Z nie jednej beczki”. Uczestnicy  otrzymali znaczek rajdowy, pamiątki ilustrujące piękną przyrodę Nadleśnictwa Włoszakowice oraz liczne nagrody za udziały w konkursach. Nasza uczennica wygrała zestaw paletek do ping- ponga za udział w konkursie „Orzeł czy Reszka”. Gratulujemy nagrody oraz wytrwałości na trasie.

  Hania Murek

  Zapraszamy do obejrzeniagalerii zdjęć.

 •    SAM 2237.JPG"Są jak bracia i nade wszystko cenią przyjaźń, kodeks moralny i miłość. Przede wszystkim, pingwinom nie brakuje jednak poczucia humoru. Ważne jest też to, że każdy jest wyjątkowy - razem stanowią ekipę nie do pobicia. Nie ma drugiej takiej. Stanowią idealnie zgraną grupę - świetnie się uzupełniają. Skipper to lider, Szeregowy - serce, Kowalski - mózg, a Rico – odwaga”. O tym, że przytoczona opinia twórców filmu jest jak najbardziej słuszna, mogli przekonać się uczniowie klas I–III, którzy 3 lutego br. wraz ze swoimi wychowawczyniami obejrzeli film pt. „Pingwiny z Madagaskaru” w kinie Cinema 3D w Lesznie.

  Naszym młodym widzom film dostarczył dużo okazji do śmiechu oraz pokazał przykład prawdziwej przyjaźni i oddania. Wszyscy zadowoleni wyjeżdżali z kina.

  A.G.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •   list Drodzy Uczniowie
   Rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. Z tej okazji życzę dzieciom i młodzieży szkolnej sprzyjającej aury oraz bezpiecznego i wesołego wykorzystania wakacyjnych możliwości.
     Udane ferie to przede wszystkim bezpiecznie spędzony wolny czas, dlatego przypominam, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa, zarówno w domu jak i podczas zorganizowanego wypoczynku. czytaj całość

 • http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/44657-493361376053873.jpgList Rzecznika Praw Dziecka do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych [czytaj]

 •    8W piątkowe popołudnie 30.01.2015 odbył się wyjazd na lodowisko MOS w Kościanie zorganizowany w ramach działającego w szkole Koła Turystycznego. W wycieczce uczestniczyło 19 łyżwiarzy oraz opiekunowie grupy.

  Celem wyjazdu była nauka jazdy na łyżwach, dla niektórych doskonalenie techniki jazdy, a przede wszystkim dobra zabawa i miłe spędzenie wspólnego czasu. Mimo, że niektórzy po raz pierwszy mieli łyżwy na nogach, obyło się bez bolesnych upadków. Po prawie dwóch godzinach jazdy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

  Hania Murek

  Zapraszamy do obejrzeniagalerii zdjęć.

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl