^Powrót do góry

logo

spotkanie integracyjne1-3"Skarb to nie złoto ani diamenty, skarb to człowiek zdrowy i uśmiechnięty"

W dniu 17 czerwca 2021roku na terenie Szkoły Podstawowej w Dłużynie odbył się piknik integracyjny. Wzięły w nim udział klasy 1-3. Dzieci zaopatrzone w koce i kosze piknikowe, rozłożyły się na trawniku przy boisku szkolnym. To był dzień, w którym mogły decydować o tym jak spędzą ten czas z kolegami i koleżankami z najmłodszych klas. Na ich buziach malowały się szerokie uśmiechy, co dało nam do zrozumienia, że tego właśnie im brakowało: być razem, bawić się według swojego planu oraz wolności (zdecydowanie wybrali pobyt na zewnątrz).

W trakcie imprezy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, idealny na tak upalny dzień w postaci lodów. Mimo upału, spotkanie było wspaniałe, choć oczywiście nie zapomnieliśmy o środkach ostrożności: częste nawadnianie organizmu, czapki ochronne, krem z filtrem, systematyczne przebywanie w cieniu. Spotkanie musiało być udane, gdyż uczniowie dopytują kiedy następna „integracja”, a minioną wspominają z błyskiem w oku.

K.Wojtera

spotkanie integracyjneW połowie czerwca uczniowie klasy IV i VI razem ze swoimi wychowawcami zorganizowali spotkanie integracyjne na boisku sportowym w Grotnikach. Na początku rozegrali mecz piłki nożnej, następnie rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach i grach sprawnościowych. Na zakończenie spotkania zjedli ze smakiem pizze oraz tortille i w dobrych humorach wrócili do domów. Radosne spotkanie było okazją do lepszego poznania siebie nawzajem oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami, a przede wszystkim doskonałą okazją do zacieśnienia więzów koleżeńskich, dzięki którym łatwiej rozwiązuje się codzienne trudności.

                                                                                                                                   J.Jaraczewska, J.Zając

 

Spotkanie integracyjne4Dnia 2 czerwca klasa VII wraz w wychowawcą zorganizowała spotkanie integracyjne. Miejscem naszego spotkania było boisko sportowe w Dłużynie gdzie bardzo miło i aktywnie spędziliśmy czas. Na początku zorganizowaliśmy klasowy turniej siatkówki plażowej pomiędzy drużyną dziewcząt i chłopców. Następnie konkurowaliśmy ze sobą w strzelaniu rzutów karnych. Po zabawach sportowych zjedliśmy pizzę i wróciliśmy do domów. To spotkanie było dla nas doskonałą okazją, aby odnowić swój kontakt z rówieśnikami, który podczas nauki zdalnej był bardzo ograniczony.

                                                                                                       M. Krakowiak, uczniowie klasy VII

16 czerwca uczniowie kl. VIII spotkali się na ognisku. Po czasie zdalnego nauczania takie spotkanie było nam bardzo potrzebne. Oczywiście – tradycyjnie - smażyliśmy kiełbaski i chleb. Jednak ważniejsze były nasze rozmowy. Tematy przygotowało życie, dlatego dyskutowaliśmy o naszej przyszłości, ważnych wyborach, systemie wartości., pokonywaniu trudności To były ważne i mądre rozmowy.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl