^Powrót do góry

logo

p Antoni Kaczmarek

 

Ze smutkiem informujemy, że 17 lutego zmarł wieloletni kierownik, a później dyrektor naszej szkoły – Antoni Kaczmarek.

Odszedł prawdziwy społecznik, propagator sportu, krzewiciel muzyki i kultury, zasłużony dla całej Gminy Włoszakowice.

Pełniąc obowiązki kierownika i dyrektora naszej szkoły w latach 1962-1972 ś.p. A. Kaczmarek dał się poznać jako inicjator i organizator wielu społeczno-kulturalnych przedsięwzięć, organizując i prowadząc m.in. zespół mandolinistów oraz trenując i osiągając sukcesy na miarę województwa z piłkarkami ręcznymi. Z inicjatywy Kierownika powstał również amatorski zespół teatralny, a szkoła została rozbudowana i unowocześniona. Jego zapał wielokrotnie mobilizował innych do wysiłku.

Ś.p. A. Kaczmarek pozostawił po sobie tak bogatą spuściznę, że słowa Horacego „Nie wszystek umrę” powinny wybrzmieć w ostatnim pożegnaniu.

Msza pogrzebowa odbędzie się 20.02.2021 o godz. 11.00 w kościele parafialnym we Włoszakowicach.

 

 

Cześć Jego Pamięci!

Społeczność Szkoły Podstawowej w Dłużynie

 

 

 

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl