^Powrót do góry

logo

zakoczenie roku1Zakończenie roku szkolnego to szczególny i ważny dzień dla każdego ucznia – zwłaszcza, gdy jest to jednocześnie czas ukończenia kolejnego etapu edukacyjnego. W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z nim ograniczenia dzień ten wyglądał inaczej niż do tej pory. Nie zorganizowano tradycyjnej uroczystej akademii dla całej społeczności szkolnej. Do szkoły, na salę gimnastyczną weszli jedynie absolwenci, którzy spotkali się z Panem Dyrektorem i wychowawczynią na skromnej pożegnalnej uroczystości, z zachowaniem zasad obostrzeń sanitarnych.

Na początku Pan Dyrektor Dariusz Walczak podsumował wyniki nauczania i osiągnięcia uczniów w minionych latach szkolnej nauki. Następnie wręczył tegorocznym absolwentom świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Pogratulował uczniom wyników w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nabytych umiejętności. Dyplom wzorowego ucznia i świadectwo z wyróżnieniem otrzymała Aleksandra Szramiak. Ponadto wysokie wyniki w nauce osiągnęli: Miłosz Szulc i Kinga Jaskulska. Uczniowie, którzy uzyskali odpowiednią średnią ocen otrzymali nagrody w postaci bonów do Empiku, które ufundowała Rada Rodziców.

Ósmoklasiści podziękowali Panu Dyrektorowi za wszystkie starania i trud włożony w ich edukację oraz zadeklarowali, że są gotowi wyruszyć w dalszą drogę, dalej uczyć się, doskonalić, spełniać marzenia i odkrywać nowe horyzonty. Na zakończenie miłego spotkania uczniowie usłyszeli również mądre i cenne wskazówki na przyszłość od wychowawczyni i Pana Dyrektora, który życzył, by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na dalsze życie. Pozostali uczniowie spotkali się na krótko ze swoimi wychowawcami i odbierali świadectwa oraz nagrody na świeżym powietrzu, w wyznaczonych miejscach na placu wokół szkoły oraz na szkolnym boisku. Oczywiście obowiązywały środki ochrony osobistej, zachowywano też niezbędną odległość między osobami. Wszystko po to, aby wszyscy mogli tego dnia czuć się bezpiecznie. Po południu natomiast w wyjątkowy sposób - na spotkaniu online Pan Dyrektor podziękował wszystkim rodzicom za pomoc dzieciom, cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie. Uczniom natomiast życzył wspaniałego, zasłużonego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. W trakcie spotkania mogliśmy też obejrzeć filmik z efektów samodzielnej pracy uczniów podczas zdalnego nauczania, przygotowany pod kierunkiem p. K. Wojtery. W ten nietypowy sposób, który wymogła na szkole pandemia zakończyliśmy rok szkolny, z nadzieją, że we wrześniu spotkamy się już w normalnych warunkach.

                                                                                                                                                J. Jaraczewska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl