^Powrót do góry

logo

Zdalne nauczanie, choć trudne, wymagające olbrzymiego wysiłku i gruntownego przygotowania, może być jednocześnie pomysłowe, zabawne i oryginalne.

Dlatego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem J. Jaraczewskiej i A. Walczak włączyli się w nowatorski, ogólnopolski projekt edukacyjny "Zaproś mnie na swoją lekcję", którego twórcami są M. Krajewska i I. Żarska.

Tej nowej, nietradycyjnej innowacji pedagogicznej przyświecają idee:" twórczej, ciekawej edukacji, spotkań z ciekawymi ludźmi, poszerzania zainteresowań i przyjemniejszej realizacji podstawy programowej". Nauczyciele oraz inne chętne, kreatywne osoby mogą być gośćmi na różnych lekcjach w najodleglejszych zakątkach naszego kraju. Zapewne z niektórymi z nich nie udałoby się spotkać i porozmawiać, gdyby nie projekt.

Uczniowie naszej szkoły odbyli juz spotkania z przedstawicielami rozmaitych zawodów np. z dziennikarzem, optykiem, stewardessą, elektrykiem. Ciekawe okazały się zajęcia z p. D. Kujawą - Weinke- Edukatorem Roku 2019, która opowiedziała o niezaprzeczalnej roli popełnianych przez nas błędów i cennej umiejętności wyciągania z nich wniosków. Niezapomniane wrażenia pozostawiła rozmowa z p. Zytą Czechowską - Nauczycielem Roku 2019, która opowiedziała o swojej pracy w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku, a także o sukcesach i porażkach odnoszonych w drodze do osiąganych celów. P. Zyta mówiła uczniom o - jakże ważnej - odpowiedzialności za swoją naukę, o wysiłku, który musimy wkładać w osiąganie sukcesów i o pokorze związanej z niepowodzeniami. To była naprawdę cenna lekcja życia.

Przed uczniami jeszcze wiele ciekawych spotkań. Taka forma lekcji on line to nie tylko przykra zmiana i konieczność, to także możliwość spotkania niebanalnych, interesujących osób.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl