^Powrót do góry

logo

Dom dziecka2Kontynuując tradycję zapoczątkowaną w naszej szkole przez p.M.Omieczyńskiego, uczniowie kl.VII zorganizowali zbiórkę słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka we Wschowie.

Akcję ogłosiliśmy dwa tygodnie przed świętami, przygotowując plakaty informacyjne. Jej efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków 19 grudnia zawieźliśmy do Wschowy 8 kartonów i dwie torby słodyczy. Z wychowankami placówki, panią dyrektor i wychowawcą spędziliśmy bardzo miłe, pełne wzruszeń i mądrych oraz ciepłych rozmów.

Poznaliśmy zasady funkcjonowania domu dziecka, obowiązki mieszkańców, problemy, z jakim zmaga się ta instytucja. Zawarliśmy nowe znajomości.

Uczniowie kl.VII z wychowawcą serdecznie dziękują Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Jesteśmy przekonani, że jej organizacja była przedsięwzięciem ważnym i pouczającym.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl