^Powrót do góry

logo

DeliParkDnia 20 marca o godzinie ósmej rano klasa I i II udała się na wycieczkę do Deli Parku pod Poznaniem. Deli Park położony jest na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na powierzchni 60 000 m2 zgromadzono takie atrakcje jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, podniebną Eko-Wioskę, Park Miniatur oraz Mini Zoo. 

Jak widać dzieci miały sporo do zwiedzenia. Dotarliśmy sprawnie na miejsce, gdzie w pierwszej kolejności zwiedziliśmy podniebną Eko-Wioskę i inne atrakcje, takie jak dmuchańce i place zabaw. Później udaliśmy się na obiad. Po obiedzie mieliśmy zajęcia zorganizowane: warsztaty przyrodnicze i spacer z przewodnikiem.

Podczas warsztatów uczniowie pod okiem specjalisty przeprowadzały doświadczenie. Zadaniem dzieci było pozbyć się zanieczyszczeń biologicznych z wody. Natomiast podczas spaceru pan przewodnik omawiał zwierzęta prehistoryczne. Oprowadził nas także po mini zoo. Z dużym zainteresowaniem uczniowie podziwiali miniatury najpopularniejszych na świecie budowli, takich jak: Statua Wolności, Wieża Eiffla, Świątynia Miłości i inne, które są widoczne na zdjęciach.

Dzieci po pełnym dniu wrażeń wróciły zmęczone, ale zadowolone. Szczególnie, że pogoda tego dnia nam dopisała.

M.Kamińska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl