^Powrót do góry

logo

wolontariuszeDnia 29 marca do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście- Soumya z Indii oraz Bohdan z Ukrainy. Są to wolontariusze z fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie, która w ramach projektu „Erasmus +”gości zagranicznych obywateli od 2010 roku. W ramach swojej pracy w fundacji odwiedzają oni różnorakie placówki między innymi przedszkola, szkoły czy stowarzyszenia.

Soumya i Bohdan poprowadzili zajęcia językowo- kulturowe w języku angielskim dla wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Soumya przedstawił ciekawe informacje o historii, zabytkach, muzyce oraz kuchni Indii, a Bohdan opowiedział o swojej pasji jaką jest gra na metalowym bębenku (steel drum). Po zaprezentowaniu kilku utworów ochotnicy mieli szansę spróbować swoich sił w grze na tym niezwykłym instrumencie. Na końcu spotkania odważniejsi uczniowie zadawali pytania, na które wolontariusze chętnie odpowiadali.

Poprzez zajęcia z naszymi gośćmi, mogliśmy poznać odległy kraj jakim są Indie, jak również sprawdzić swoje kompetencje językowe. Kontakt z żywym językiem pomógł w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych oraz przełamywaniu bariery językowej.

                                                                                                          M. Krakowiak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl