^Powrót do góry

logo

Konkurs teatralnyDnia 27 marca o godzinie ósmej rano klasa pierwsza udała się autobusem szkolnym na halę sportową do Włoszakowic, gdzie odbywał się Konkurs Teatralny „Woda – najcenniejsze źródło życia”. Konkurs ten organizowany był przez Gminny Zakład Komunalny Sp.zo.o we Włoszakowicach i Nadleśnictwo Włoszakowice. Odbywa się on w ramach obchodów „Światowego Dnia Wody” obchodzonego corocznie 22 marca.

Celem konkursu jest m.in.: prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wzbogacenie osobowości młodego człowieka poprzez edukację teatralną i wskazywanie na pozytywne idee, zasady moralne oraz zachowania edukacyjne i ekologiczne. Naszym celem, natomiast było spełnić oczekiwania komisji, a przede wszystkim dobrze się bawić. Występowaliśmy jako czwarta szkoła. Oczekiwanie się nie dłużyło, gdyż dzieci grzecznie oglądały przedstawienia z innych szkół.

Klasa I wystawiała przedstawienie pt.: „Bajka o wędkarzu i smutnej rybce”. Zaangażowana była cała klasa, która spisała się rewelacyjnie. Zarówno postawą jak i strojami zdobyli publiczność, która podziękowała im gromkimi brawami. Należy zaznaczyć, że byliśmy najmłodszą grupą, która brała udział w tym konkursie. Zajęliśmy drugie miejsce i wróciliśmy do szkoły z dyplomem oraz drobnymi upominkami.

M.Kamińska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl