^Powrót do góry

logo

W dniu 12. czerwca Mateusz Mierzyński z klasy pierwszej i Patrycja Szramiak z klasy trzeciej reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie „Pięknego Czytania” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną, Gminny Ośrodek Kultury i Szkołę Podstawową w Jezierzycach Kościelnych. Na początku pan dyrektor Mariusz Zakrzewski powitał uczestników, rodziców i nauczycieli oraz życzył wszystkim uczniom powodzenia i zwycięstwa. Potem rozpoczęła się najważniejsza część. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Przedstawiciel każdej z nich wylosował tekst. Każdy uczestnik miał chwilę na przeczytanie i przygotowanie się do prezentacji. Po wysłuchaniu każdego ucznia, komisje konkursowe przystąpiły do obrad i wyboru mistrzów pięknego czytania. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani dyplomami i upominkami.

Pod koniec kwietnia przedstawiciele klasy pierwszej i trzeciej brali udział w dwóch konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową we Włoszakowicach. Pierwszy z nich to Konkurs „Śpiewające Dzieciaki”, którego uczestniczką była Wiktoria Nadtochiy. Wiktoria zaśpiewała piosenkę „Zuzia, lalka nieduża”. Interpretacja piosenki, którą przedstawiła nasza uczennica tak bardzo spodobała się komisji konkursowej, że przyznała dziewczynce drugie miejsce. Zdjęcia dostępne w galerii.

 

Drugi konkurs odbył się dwa dni później. Był to Gminny Konkurs Recytatorski. Jego uczestniczkami były Wiktoria Nowak z klasy pierwszej i Julita Jakielczyk z klasy trzeciej. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze polskich autorów m.in. Jana Brzechwy, Wiery Badalskiej czy Juliana Tuwima. Wiktoria zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy „Grzebień i szczotka”. Prezentacja Wiktorii tak bardzo spodobała się komisji, że postanowiła przyznać naszej uczennicy trzecie miejsce. Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy udziału i nagrody. Zdjęcia dostępne w galerii.

M.Samol

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl