^Powrót do góry

logo

Wrocaw26 maja część uczniów kl. VII wraz z mamami udała się na wycieczkę do Wrocławia. Był to nasz sposób na wspólne spędzenie Dnia Matki.

Głównym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Muzeum "Pana Tadeusza", gdzie wzięliśmy udział w lekcji "Stał dwór... Opowieść o Polsce szlacheckiej". Dzięki niej poznaliśmy dworek szlachecki i jego mieszkańców.

Dowiedzieliśmy się, co i jak jedli, jak się ubierali, jak świętowali i odpoczywali. Zapolowaliśmy na zająca, zgadywaliśmy po zapachu i wyglądzie jakich przypraw używali nasi przodkowie. W kontekście zajazdu na Soplicowo dyskutowaliśmy o wolności dawnych i współczesnych Polaków Udało nam się także obejrzeć inne ekspozycje muzeum, związane z najnowszą historią Polski. Byliśmy więc w gabinecie W. Bartoszewskiego, gdzie zobaczyliśmy najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego. Z kolei w pokoju poświeconym J. Nowakowi-Jeziorańskiemu zwróciliśmy uwagę na pióro, którym podpisany został akt wejścia Polski do NATO. Wizyta w muzeum zrobiła na nas duże wrażenie. Później spacerowaliśmy po wrocławskim rynku, oglądając najróżniejsze atrakcje jarmarku świętojańskiego. Dziewczęta były zachwycone, chłopcy - zdecydowanie - mniej. Po wspólnych lodach tramwajem, którym niektórzy jechali pierwszy raz, wróciliśmy na odnowiony dworzec PKP, skąd pociągiem pojechaliśmy do domu. Było świetnie, pewnie powtórzymy wyjazd za rok.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl