^Powrót do góry

logo

konkurs plastyczny-sowy24 marca 2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie odbyło się ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne „Noc Sów”, którego organizatorem było Nadleśnictwo Kościan. Jednym z punktów programu było wręczenie nagród zwycięzcom i laureatom konkursu plastycznego pt. „Sowy Polski”.

Tematem prac były nocne łowczynie, niezwykle piękne i tajemnicze ptaki, dla których właśnie marzec to najbardziej aktywny okres w roku.

W konkursie wzięło udział ponad 50 szkół, przedszkoli i placówek związanych z edukacją. Spośród 965 prac plastycznych zostały nagrodzone prace naszych uczennic: Anity Malepszak z klasy II gimnazjum oraz Zuzanny Jaraczewskiej z klasy III szkoły podstawowej. Najpierw uczennice wzięły udział w fantastycznych warsztatach malowania ptaków na gęsich piórach farbami akrylowymi. Warsztaty prowadziła p. Kinga Jakubowska – artystka, która maluje różne gatunki ptaków, a jako płótno służą jej przede wszystkim właśnie pióra gęsie. Prace artystki są prezentowane na wystawach, festiwalach i imprezach związanych z ornitologią. Po niezwykle ciekawych warsztatach plastycznych odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, podczas której uczennice odebrały wyróżnienia i wspaniałe nagrody. Po ceremonii wręczenia nagród dziewczęta podziwiały prace kolegów i koleżanek oraz wspaniałą wystawę ptasich piór p. Kingi. W kolejnej części bogatego programu uczennice obejrzały prezentacje multimedialne, które przybliżyły gatunki sów naszych lasów, ekologię i ochronę. Uczennice wróciły do swoich domów zadowolone, uśmiechnięte, pełne wrażeń i nowych doświadczeń.                  

                                                                                                                                         J. Jaraczewska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl