^Powrót do góry

logo

o psie KasztanieDnia 23.03.2018r. przedszkolaki z grupy Krasnoludków, Smerfów oraz klasa I SP uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „O psie Kasztanie, który został detektywem” przygotowanego przez Fundację Form.Art, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Patrzyli, słuchali i świetnie się bawili podczas tego niezwykłego widowiska teatralnego. Z zapartym tchem dzieci śledziły historię psa Kasztana, który mieszka w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą.

Marzy o tym, żeby być wielkim detektywem, jak Sherlock Holmes, którego zna z słuchowisk z radiowych. Dlatego ćwiczy się w wynajdywaniu śladów i wskazówek. Panna Kotta wyśmiewa te zapędy Kasztana, ale pewnego dnia pojawia się prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Przychodzi sąsiadka, żeby nakarmić Pannę Kottę i wyprowadzić na spacer Kasztana i wtedy postanawia uciec by odszukać Dziadka.
Wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Uczy dzieci odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Przygodą Kasztana towarzyszą dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.. Spektakl wzbudził u wszystkich wiele pozytywnych emocji. Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

                                                                                                                                                             E. Przewoźna

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl