^Powrót do góry

logo

Dz Babci i Dziadka1Powyższe słowa to fragment jednej z piosenek, którą mogli posłuchać babcie i dziadkowie dnia 26 stycznia śpiewanej przez wnuczęta. W tym dniu w naszej szkole odbyła się coroczna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Obchodzenie tego dnia jest w naszej szkole długoletnią tradycją. Tego dnia przybyło do nas około 140 babć i dziadków. Swoją obecnością zaszczycił nas także wójt gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra.

Na rozpoczęcie wszystkich serdecznie powitał dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Walczak. Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej oraz oddziały przedszkolne przygotowali piękne i oryginalne przedstawienie teatralne. W tym roku przedstawienie opierało się na znanej w Polsce zabawie "Familiada". Uczniowie starszych klas zostali uczestnikami dwóch drużyn "Słowianek" oraz "Chłopów z Mazur". Przedstawili się oni poprzez taniec do piosenek, które widniały w ich nazwie. Następnie opowiedzieli o sobie w zabawnych wierszykach. Uczestnicy "Familiady" na zmianę odpowiadali w zabawny sposób na zadane pytania przez prowadzącą program. Przedstawienie obfitowało także w wiele humorystycznych dowcipów i reklam, które wzbudziły na sali salwy śmiechu. Dziewczynki z zerówki zaprezentowały się w układzie tanecznym, a najmłodsi przygotowali piosenkę.

Wszyscy uczniowie na zakończenie odśpiewali kilka piosenek oraz obowiązkowo długie "Sto lat" oraz wręczyli piękne i oryginalne, zrobione własnoręcznie prezenty. Babcie i dziadkowie mogli delektować się pysznym ciastem upieczonym przez mamy ich wnuków oraz kawą. Z sali wychodzili z uśmiechami na twarzach i słowami podziękowania za piękną i wzruszającą uroczystość.

M. Schmidt

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl