^Powrót do góry

logo

Alicja2Dnia 16.01.2018r. przedszkolaki z grupy Krasnoludków oraz klasa III SP uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Alicja w zaczarowanej krainie” przygotowanego przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki. Patrzyli, słuchali i świetnie się bawili podczas tego niezwykłego widowiska teatralnego.

Z zapartym tchem dzieci śledziły perypetie głównej bohaterki. Wraz z nią wędrowały przez świat pełen osobliwych postaci i niesamowitych sytuacji. Wszystko im się podobało: iście bajkowa scenografia, gra świateł, mnóstwo melodyjnych i nastrojowych piosenek, gra aktorska. Magiczny klimat adaptacji sprawił, że czas pobytu w teatrze minął zbyt szybko, tak jak sen, który na naszych oczach śniła Alicja. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty specjalne, które na dzieciach zrobiły ogromne wrażenie i zachwyt. Spektakl wzbudził u wszystkich wiele pozytywnych emocji. Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

                                                                                                                                                             E. Przewoźna

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl