^Powrót do góry

logo

WOP1Niedzielne popołudnie 14 stycznia w naszej szkole zapowiadało się bardzo interesująco. Kolejny bowiem raz wzięliśmy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Po powitaniu publiczności, dziewczęta z samorządu uczniowskiego przybliżyły cel zbiórki i ideę fundacji Jurka Owsiaka.

Jako pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi. Pod kierunkiem pań E. Przewoźnej, J. Świętkowiak i G. Pochanke przedstawili tradycyjne jasełka, w których zobaczyliśmy nie tylko orszak trzech króli i witających nowonarodzonego Zbawiciela pastuszków, ale też taniec śnieżynek oraz najmłodszych gwiazdeczek.
W czasie przerwy publiczność udała się do kawiarenki. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których - pod kierunkiem p. M. Ratajczak i A. Nowickiej - wykonywali kartki okolicznościowe - zwłaszcza przeznaczone dla babć i dziadków z okazji ich zbliżającego się święta. Zainteresowaniem cieszyła sie także wystawa przygotowana przez strażaków OSP w Dłużynie, gdzie nie tylko najmłodsi mogli poznać elementy strażackiego umundurowania i wyposażenia. Dodatkową niespodzianką były babeczki z wróżbami oraz baloniki - serduszka, które sprzedawały się jak świeże bułeczki, zasilając puszki naszych wolontariuszek.

W drugiej części koncertu usłyszeliśmy zespoły śpiewacze "Dłużyniaki" z Dłużyny i "Sami swoi" z Grotnik. Obejrzeliśmy także występy muzyczne uczniów naszej szkoły oraz modny ostatnio taniec "Chocolate choco choco".
W tym roku przekazaliśmy na konto fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 3019, 35 zł oraz 100 koron czeskich.

Samorząd uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, których pomoc i zaangażowanie pomogły w organizacji udanej imprezy.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl