^Powrót do góry

logo

jaselka szkola1Z okazji Bożego Narodzenia samorząd uczniowski przygotował dla uczniów naszej szkoły zabawy i quizy.

Już dwa tygodnie przed świętami ogłoszony został pierwszy konkurs na najciekawszą ozdobę. A że uczniowska fantazja nie zna granic, wkrótce biblioteka zapełniła się najpiękniejszymi, niepowtarzalnymi bombkami, choinkami, aniołami, stroikami, dzwonkami, łańcuchami. Na konkurs wpłynęło blisko 60 prac, które udało się nagrodzić dzięki hojności rady rodziców.

Większość ozdób została sprzedana na kiermaszu szkolnym. Każda klasa miała również za zadanie pomysłowo i oryginalnie ozdobić szablon choinki.

W ostatni dzień przed Świętami spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć tradycyjne jasełka przygotowane przez dwie grupy przedszkolaków. Później odbyły się konkursy. Wszystkie klasy rozwiązały quiz dotyczący obyczajów i tradycji Bożego Narodzenia, który przygotowali uczniowie kl. VI. Następnie odgadywaliśmy słowa przerwanych kolęd oraz wyszukiwaliśmy w dużych workach prezenty dla całej rodziny. Wyniki konkursów zostaną wliczone do współzawodnictwa klas w ramach całorocznej rywalizacji o tytuł „SUPERKLASY”.

Pan dyrektor złożył wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły świąteczne życzenia i wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się tradycyjne Wigilie, podczas których uczniowie dzielili się opłatkiem, wręczali sobie prezenty i śpiewali kolędy.

samorząd uczniowski

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl