^Powrót do góry

logo

andrzejki14Andrzejkowy wieczór marzeń,

Przepowiednie nowych zdarzeń.

Różne wróżby czymś czynimy,

I wesoło się bawimy.

W bieżącym tygodniu w oddziałach przedszkolnych i klasach I i III SP nastał czas zabaw andrzejkowych. Scenariusze zabaw w poszczególnych grupach były bardzo zróżnicowane, co wynikało z pomysłowości nauczycielek, zamienionych we wróżki czarodziejki. Dzieci z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach. 

 

Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały  serduszka z imionami, przy pomocy rodziców lały wosk przez dziurkę od klucza, a także dzięki bilecikom w balonach, dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Jednak większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek w klasach był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, iż w tym dniu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

                                                                                              E. Przewoźna

 

Klasowe spotkanie Andrzejkowe klasy II gimnazjum.

Andrzejki IIgimPodobnie jak w ubiegłym roku klasowe spotkanie Andrzejkowe zorganizowaliśmy w restauracji „Stodoła” w Bukówcu Górnym. Spotkaliśmy się z naszą panią późnym popołudniem 26 listopada, aby wspólnie miło spędzić czas i dobrze się bawić. Swoją obecnością zaszczyciła nas również poprzednia wychowawczyni – Pani Michalina Matelska, która opowiedziała nam o pracy w swojej nowej szkole. My natomiast opowiadaliśmy pani, co u nas słychać nowego. Tradycyjnie przygotowaliśmy również Andrzejkowe zabawy, które przysporzyły wszystkim wiele śmiechu. Była też mała słodka niespodzianka, która niestety nie zaspokoiła naszego głodu, więc tak, jak mieliśmy w planie zamówiliśmy pyszne pizze. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy fajnie się bawiliśmy i w świetnych humorach odjechaliśmy do domów.

                                                                                                                    Uczniowie klasy IIg

Andrzejki w klasie IV.

andrzejki kl4Uczniowie klasy IV spotkali się w środowe popołudnie - 29 listopada, aby przeprowadzić tradycyjne wróżby odprawiane w wigilię św. Andrzeja. Wśród wielu wróżb przygotowanych przez czwartoklasistów pojawiło się tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza. Było też przekłuwanie serduszek z imionami. W ten sposób dziewczyny mogły poznać imiona swoich przyszłych mężów, a chłopcy żon. Następnie uczniowie postanowili dowiedzieć się kto z klasy najszybciej zmieni stan cywilny. Chętni ustawiali buty i kierowali je w stronę drzwi śledząc, czyi but jako pierwszy przekroczy próg. Ta konkurencja wywołała wiele emocji. Wiele zabawy i śmiechu sprawiła też wróżba, w której uczniowie kręcąc butelką sprawdzali swój przyszły zawód oraz przepowiednia polegająca na losowaniu przedmiotów o symbolicznym znaczeniu. Wróżby były traktowane z przymrużeniem oka, ale uczniowie przyznali, że zabawa była przednia. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów ciekawi czy spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego popołudnia . Ten dzień czwartoklasiści będą długo wspominać.

M.Krakowiak

Andrzejki w klasie VI.

andrzejki kl6Wieczory andrzejkowe w naszej klasie to już tradycja. W tym roku spotkaliśmy się 1 grudnia i bawiliśmy  prawie trzy godziny. Zabawa przebiegła w atmosferze wróżb i magii. Dzięki przygotowanym wcześniej andrzejkowym rekwizytom mogliśmy poznać swoją przyszłość. Dziewczęta poznały imiona swych przyszłych mężów, a chłopcy żon. Dowiedzieliśmy się, która z panienek pierwsza wyjdzie za mąż... Po żywiołowych tańcach z apetytem zjedliśmy pizzę i inne przysmaki przyniesione z domu. Po raz kolejny okazało się,że lubimy przebywać w swoim towarzystwie i  potrafimy doskonale się bawić!

I.Rząsa

 

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl