^Powrót do góry

logo

11listopadaDlaczego nasi przodkowie z takim oddaniem walczyli o odzyskanie niepodległości? Aby to zrozumieć 10 listopada skorzystaliśmy "z najstarszego prawa wyobraźni" i przywołaliśmy słowa najwybitniejszych polskich poetów i muzykę najznakomitszych kompozytorów. W ten sposób zaprosiliśmy do poetyckiej wędrówki przez wieki, by ci, którym zawdzięczamy tak wiele, "wyszli z przemilczenia, wrócili do imion, do pamięci narodu, do wieńców i barw".

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Po krótkim wprowadzeniu w tematykę uroczystości, zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele obejrzeli widowisko przygotowane przez samorząd uczniowski. Z przyjemnością wysłuchaliśmy wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Szczególne wrażenie wywarł przygotowany przez przedszkolaki taniec - krakowiak.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor, który podkreślił, jak ważna jest niepodległość i zwrócił uwagę, że współczesny patriotyzm to niekoniecznie chęć ponoszenia ofiar, ale raczej odpowiednia postawa i poczucie więzi.

A.Walczak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl