^Powrót do góry

logo

niadanie daje moc1Zdrowe odżywianie to priorytet dla wielu osób, także i naszych nauczycieli. Należy je kształtować już od najmłodszych lat, dlatego nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji programu Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię na cały poranek. Uczniowie spożywający je łatwiej się koncentrują, mają większą chęć do nauki i zabawy.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 i 3 przygotowywały zdrowe potrawy śniadaniowe. Najpierw nauczycielki porozmawiały z uczniami o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania, a następnie uczniowie mogli zabrać się do pracy. Starsi chętnie kroili sałatkę owocową i warzywną, robili koktajle owocowe oraz kolorowe szaszłyki. Młodsi uczniowie wykonywali pyszne i zdrowe kanapki. Przygotowywanie takiego śniadania sprawiło uczniom wiele frajdy. Po godzinie przygotowań wszyscy ze smakiem się nim zajadali.

Należy więc zapamiętać, że śniadanie dla naszego organizmu jest niczym paliwo w samochodzie, pozwala na ruch i sprawne działanie. Warto jeść je codziennie!

M.Schmidt

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl