^Powrót do góry

logo

pasowaniePo roku przerwy, dnia 27.10 2017r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Wśród zaproszonych gości byli: p. Monika Klemenska - sekretarz Urzędu Gminy we Włoszakowicach, p. Paulina Janura - przedstawiciel Banku Spółdzielczego, p. Aniela Poloszyk - sołtys wsi Dłużyna, rodzice, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z grupy przedszkolnej, kl. „0” i kl. III wraz z wychowawcami.

Na początku dzieci z klasy pierwszej oraz przedstawiciele kl. III przedstawili krótki program artystyczny: dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment – ślubowanie.

Następnie pan dyrektor pasował każdego pierwszaka na ucznia.  Na koniec dzieci złożyły swoje podpisy pod tekstem ślubowania. Uczniowie otrzymali też z rąk p. Moniki Klemenskiej legitymacje szkolne. Miłym akcentem były życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz młodszych i starszych kolegów.

Po uroczystości zaproszeni goście i uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy pierwszoklasistów.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej ważnej dla pierwszaków uroczystości.

M.Samol

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl