^Powrót do góry

logo

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji dwóch strażaków z OSP Dłużyna wzięło udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez WOŚP pod nazwą „bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej”.

Od kilku lat w akcji uczestniczą przede wszystkim szkoły i inne instytucje publiczne z całej Polski. W tym roku po raz pierwszych dołączyły do nich również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Zadanie było proste – aby dołożyć swoją cegiełkę do rekordu wystarczyło równo o godzinie 12 rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową i kontynuować ją przez następne pół godziny. W dłużyńskiej sali wiejskiej czynności ratujące życie, złożone z serii 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechów, wykonywali naprzemiennie druhowie Bartosz Szymaniak i Cezary Pawłowski.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować szkołom z Dłużyny, Bukówca Górnego i Włoszakowic za udostępnienie fantomów – powiedział koordynator akcji w Dłużynie Bartosz Szymaniak. Biorąc udział w takich wydarzenia staramy się jak najbardziej wypromować naszą jednostkę.

 

 Źródło: http://wloszakowice.pl/news/7/2652,w-dluzynie-bito-rekord-guinnessa.html

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl