^Powrót do góry

logo

zakoczenieDnia 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Najpierw od godz. 8.30 swoje zakończenie mieli uczniowie szkoły podstawowej. Dyrektor Szkoły pan Dariusz Walczak serdecznie przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Po przedstawieniu najważniejszych wydarzeń minionego roku szkolnego oraz sukcesów uczniów wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom szkoły podstawowej. Pan dyrektor podziękował rodzicom uczniów, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkoły i klasy. Po uroczystości w szkole wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie od godz. 11.00 swoje zakończenie obchodzili gimnazjaliści. Uczniowie klasy trzeciej tradycyjnie rozpoczęli je polonezem. Następnie Pan Dyrektor powitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności absolwentów, którym jako pierwszym wręczono świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe. Absolwenci Krzysztof Peisert, Kamil Czapczyński oraz Julia Wojtkowiak, którzy uzyskali wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce, otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Następnie wręczono stypendia naukowe i sportowe, nagrody za wzorową frekwencję, za udział w konkursach. Podczas części oficjalnej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali także uczniowie pozostałych klas gimnazjum. Na koniec najstarsza klasa gimnazjalna podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za 3 lata spędzone w murach gimnazjum. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując: Panu Dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a rodzicom za trud wychowania. Do pożegnania absolwentów włączyli się tradycyjnie uczniowie klasy drugiej, którzy przygotowali prezentacje z zabawnymi komentarzami o swoich starszych kolegach i życzyli im powodzenia w dalszym życiu.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, rodzicom jeszcze raz pogratulował sukcesów ich dzieci i wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły oraz życzył wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

M.Omieczyński

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl