^Powrót do góry

logo

3MajaW piątek 28.04.2017r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten fakt historyczny wybrani uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. W tym roku przedstawienie wykonane zostało w stylu wiadomości TVN.

Mieliśmy prezentera w studio, który łączył się z wysłannikami z przed Sejmu oraz z Rosją i Paryżem. W naszym szkolnym TVN nie zabrakło zabawnych wiadomości sportowych oraz ciekawej prezentacji pogody. Obowiązkowo pojawiły się przerwy na reklamy. Uczniowie odsłuchali listy przebojów z patriotycznymi utworami takimi jak „Witaj majowa jutrzenko” czy „Nasza Ojczyzna”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. Humorystyczne przedstawienie spodobało się całej naszej szkolnej publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa jakie otrzymali aktorzy. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja są w naszej szkole tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom uczniowie mają możliwość lepszego zapamiętania istotnych faktów z historii naszego państwa oraz kształtowania postaw patriotycznych.

M.Matelska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl