^Powrót do góry

logo

Aktualności

zajecia marynistyczne

turnirj PNW dniu 12.10.2021r. udaliśmy się na Kompleks Boisk Sportowych „Orlik” w Krzycku Wielkim, aby wziąć udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Krzycka Wielkiego, Bukówca Górnego, Włoszakowic i Dłużyny. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, a rozgrywane mecze trwały po 14 minut. W pierwszym meczu chłopcy pokonali Bukówiec Górny 4 – 0 po dwóch bramkach Jacka Andrzejewskiego oraz jednej Mateusza Mierzyńskiego i Martina Nowaka. W kolejnym meczu pokonaliśmy Włoszakowice 4 – 1. Bramki w tym meczu zdobyli kolejno: Jacek Andrzejewski, Martin Nowak, Dawid Doroziński oraz Jakub Tajchert. W ostatnim meczu remisujemy z Krzyckiem Wielkim 1 – 1, a gola w tym spotkaniu zdobywa Jacek Andrzejewski.

Czytaj więcej: Gminny Turniej Piłki Nożnej

zajecia kulnarne11 października przedszkolaki pojechały autobusem do Boszkowa by wziąć udział w warsztatach kulinarnych Kraina Smaku prowadzonych przez p. Macieja Gabałę. Swoją kulinarną przygodę zaczęliśmy od poznania składników na idealną pizzę. Po części teoretycznej na temat pizzy mieliśmy możliwość zobaczyć jak powstaje deser lodowy. Następnie przeszliśmy do praktyki, każdy miał możliwość ozdobić swoimi ulubionymi produktami deser, a wybór był ogromny: posypki, galaretki, owoce, by na końcu oczywiście go zjeść.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne

BiegSokolaW dniu 10.10.2021r. w Bukówcu Górnym odbył się 35 Bieg Sokoła. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów. Wielu z nich zajęło czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Najlepiej wśród naszych uczniów zaprezentowała się Julia Kunce, która zwyciężyła w biegu na 1km w kategorii K8-9. Martin Nowak uplasował się na miejscu 3 w kategorii M12-13. Wiktoria Nadtochiy i Jakub Tajchert zajęli 4 miejsca w kategoriach K10-11 i M10-11. Daria Borowczak zajęła 4 miejsce w kategorii K14-15. Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Fotorelacja i szczegółowe wyniki na stronie http://www.biegsokola.com/

 

Jędrek Zając

liga PNW ramach zajęć SKS zorganizowano rozgrywki piłkarskie w formie ligi szkolnej. Mecze odbywały się na nowo utworzonym boisku piłkarskim przy Szkole Podstawowej w Dłużynie. Do rozgrywek przystąpiły trzy zespoły składające się z sześciu zawodników. W każdej kolejce ligowej obyły się 3 mecze w systemie „każdy z każdym”. Mecze odbywały się w cztery kolejne czwartki w ramach zajęć SKS (I kolejka – 16 wrzesień, II kolejka – 23 wrzesień, III kolejka – 30 wrzesień, IV kolejka – 7 październik). Mistrzem ligi została drużyna „Czarnych”, która w ostatniej kolejce ligowej pokonała zespół „Białych” i lepszym bilansem bramkowym zwyciężyła w końcowej klasyfikacji. Trzecie miejsce zajęła drużyna „Niebieskich”.

Czytaj więcej: I EDYCJA PIŁKARSKIEJ LIGI SZKOLNEJ

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl