^Powrót do góry

logo

Aktualności

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami "drzwi otwarte",
które odbędą się w dniu 7 grudnia 2017 r.
Godziny w których nauczycie będą do dyspozycji rodziców:

drzwi otwarte grudzie

 

W poniedziałek 11 grudnia br. w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty decoupage, w których udział wzięli rodzice uczniów naszej szkoły oraz nauczyciele. Warsztaty prowadziła pani Elżbieta Przewoźna- nauczyciel tutejszej szkoły. Uczestnicy zajęć zapoznali się z nową techniką zdobienia przy użyciu serwetek. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych bombek wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia zapewne na długo zapadną im w pamięci ze względu na to, iż warsztaty plastyczne zawsze są źródłem przyjemności, doznań estetycznych i dają możliwość rozwinięcia skrzydeł wyobraźni. Wykonane bombki uczestnicy zabrali ze sobą do domu, które mam nadzieje będą miłą pamiątką z udziału w warsztatach.

E. Przewoźna

magia wit1Dnia 6 grudnia klasa I i III SP spotkały się na wspólnym czytaniu i słuchaniu bajek związanych ze świętami. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest wyjątkowy i magiczny. Nasi uczniowie z chęcią przenieśli się w ten świat słuchając baśni i bajek. Mogli dowiedzieć się, kto pomaga przygotowywać gwiazdkowe prezenty, jak wygląda kraina Świętego Mikołaja oraz co dzieje sie z popsutymi zabawkami. Dzieci słuchały w ciszy i z zaciekawieniem. A ponieważ przyniosły z domów koce i poduszki, było im bardzo wygodnie.

Czytaj więcej: Magia świątecznych opowieści

Mikoajki1We wtorek 05.12.2017r. grupa Krasnoludków i Smerfów wybrała się autobusem do Cenrtum Zabaw WidziMisie w Grotnikach. Celem wyjazdu było zapewnienie dzieciom różnorodnych form aktywności ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo w czasie zabaw. W czasie pobytu w sali dzieci korzystały z wszelkich atrakcji. Wielkim zaskoczeniem była wizyta Mikołaja, który zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania.

Czytaj więcej: Mikołajki

andrzejki14Andrzejkowy wieczór marzeń,

Przepowiednie nowych zdarzeń.

Różne wróżby czymś czynimy,

I wesoło się bawimy.

W bieżącym tygodniu w oddziałach przedszkolnych i klasach I i III SP nastał czas zabaw andrzejkowych. Scenariusze zabaw w poszczególnych grupach były bardzo zróżnicowane, co wynikało z pomysłowości nauczycielek, zamienionych we wróżki czarodziejki. Dzieci z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach. 

Czytaj więcej: Andrzejkowy wieczór marzeń...

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl