^Powrót do góry

logo

Aktualności

W prawidłowym rozwoju małego dziecka przedszkolny debiut odgrywa ważną rolę. Zły start społeczny może zaważyć na jego późniejszych kontaktach zarówno z innymi dziećmi jak również z osobami dorosłymi. Może również wpłynąć na ukształtowanie się jego negatywnych zachowań emocjonalnych. Przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci jest wielkim przeżyciem. Każde dziecko jest inne i stąd różnice w sposobach adaptacji do przedszkola. Uczęszczanie do przedszkola wiąże się z wielkimi zmianami w życiu dziecka.

Czytaj więcej: Pierwsze dni w przedszkolu…

Drodzy Uczniowie! Podejmijcie kolejne wyzwanie z MATZOO. Rozwiąż jedno zadanie dziennie i zdobądź dyplom z wyróżnieniem! Gdy uda Ci się otrzymać dyplom zgłoś się we wrześniu do nauczyciela matematyki. Powodzenia!

Więcej informacji na stronie https://matzoo.pl/wakacje/.

P.Głuszak

zakoczenie rokuDnia 22 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Najpierw od godz. 8.30 swoje zakończenie mieli uczniowie klas „0” oraz I i III szkoły podstawowej. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

konkurs recyctatorski121 czerwca już po raz 20 uczniowie naszej szkoły zmagali się z pięknem słowa poetyckiego w szkolnym konkursie recytatorskim ph "Poezjo wesoła, Poezjo smutna, jesteś ... Poezjo". Jury wysłuchało 20 ciekawych i pomysłowych interpretacji utworów o najróżniejszej tematyce. Najmłodsi wystąpili - oczywiście - z wierszami J.Brzechwy i J.Tuwima. Najstarsi spotkali się z W.Szymborską, Z.Herbertem i ks. J.Twardowskim.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski

matematya ciekawaNa lekcjach matematyki klasy łączyły siłę na stworzenie brył geodezyjnych oraz innych „wynalazków". Do szkolnej pracy pt."Lekcje, które się pamięta" siły połączyła klasa III gimnazjum, klasa VII oraz główny organizator klasa VI. Rezultat? Widoczny na zdjęciach. Zatem czy matematyka może być ciekawa?

P.Głuszak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl