^Powrót do góry

logo

Aktualności

Toru-MalborkW dniach 13-15 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce: Malbork - Toruń - Ciechocinek.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy zbudowany na prawym brzegu Nogatu zamek krzyżacki. Poznaliśmy jego długą i bogatą historię, która pozwoliła zrozumieć, dlaczego budowla ta została wpisana na listę zabytków UNESCO. Spacerując przez krużganki, oglądając tereny zamkowe i podziwiając wybrane sale poznawaliśmy dzieje Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie oraz dobrze zaznajomiliśmy się z cechami stylu gotyckiego.

Czytaj więcej: Wycieczka: Malbork - Toruń - Ciechocinek

Wlopi odwiedziło uczniów szkoły w Dłużynie, aby wspólnie odkrywać tajniki pracy dziennikarza. Zabraliśmy z sobą cały sprzęt, który codziennie używamy do pracy.

Na specjalne zaproszenie dyrektora szkoły w Dłużynie Dariusza Walczaka oraz Marzeny Kamińskiej, która przeprowadza wśród młodzieży lekcje doradztwa zawodowego - mieliśmy przyjemność być gośćmi w murach tamtejszej szkoły. Opowiadaliśmy o zawodzie dziennikarza - zaletach i wadach tego fachu.

Czytaj więcej: Na kilka lekcji szkoła w Dłużynie zamieniła się...

WrocawDnia 13 maja 2019 roku klasa 4 udała się na wycieczkę do Wrocławia. Wyruszyliśmy z Dłużyny o godz. 6.45, a pierwszym celem naszej wyprawy był Stadion Śląska Wrocław. Obiekt został specjalnie zbudowany na odbywające się w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012. Poznaliśmy najskrytsze zakamarki, a także historię i ciekawostki dotyczące stadionu i Drużyny Śląska Wrocław.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia

Bieg SokoaW dniu 7.04.2019r. w Bukówcu Górnym odbył się „Bieg Sokoła”. Naszą szkołę reprezentowało 30 zawodników. Najlepiej wśród naszych uczniów zaprezentowali się Martin Nowak, który uplasował się na miejscu 4 w kategorii M10-11, Zuzanna Walkowiak, która zajęła miejsce 7 w kategorii K10-11 oraz Bartosz Pukacki w kategorii M14-15, który zajął miejsce 6.

Czytaj więcej: Bieg Sokoła 2019

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl