^Powrót do góry

logo

Aktualności

konkursBN1We wtorek 11 grudnia wręczono nagrody uczestnikom konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną”. Jak co roku konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i młodzieży. Swoje ozdoby przygotowało 53 uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością. Wszyscy biorący udział otrzymali dyplomy oraz słodkości, a zwycięzcom przyznano nagrody książkowe. Gratulujemy!

M.Krakowiak

Andrzejki dysk1Andrzejki to wieczór wyjątkowy. To wspaniała okazja, by spotkać się w gronie przyjaciół. W środę 28 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1 - 2. Dzieci poznawały obrzędy andrzejkowe i świetnie się bawiły. Natomiast w piątek 30 listopada o godzinie 16:00 rozpoczęła się  dyskoteka andrzejkowa połączona z wieczorem wróżb, którą zorganizował samorząd uczniowski. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 4-3 gim. Bawiliśmy się w rytm znanych i lubianych przez nas piosenek. Uczestnicy imprezy rywalizowali również  w konkursie tańca z balonami, tańca na gazecie, jak i w zabawie ,,Znikające krzesełka".

Czytaj więcej: „Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w...

11listopada1"Dawno ścichło rżenie koni

Rozwiał się bitewny kurz

Szczęk stalowy białej broni

Do historii przeszedł już,

I odeszli z tamtym wojskiem

Na niebieskiej trąbki zew

Ci, co śnili wolną Polskę ..."

te słowa W.Kejne rozpoczęły uroczystość uświetniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Czytaj więcej: "Póki Polska żyje w nas" - widowisko z udziałem...

noc ze sztuk1Dnia 16 listopada uczniowie klasy V wzięli udział w „Nocy ze sztuką” zorganizowanej przez p. R.Wodawską – bibliotekarkę szkoły we Włoszakowicach.

Do wyjazdu szykowaliśmy się wcześniej, przygotowując recytacje wierszy J.Kulmowej. Konkurs recytatorski, w którym nasz kolega – J.Skorupiński zdobył III miejsce - dał nam możliwość poznania wierszy tej poetki, zmierzenia się z recytatorami z Włoszakowic, ale stał się także podstawą do kalamburów, które odgadywaliśmy.

Czytaj więcej: „Noc ze sztuką” we Włoszakowicach

11listopadaObchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów. W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie zebrali się, aby uroczyście świętować. W piątek 9 listopada zorganizowano akademię, która upamiętniła 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej: Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości...

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl