^Powrót do góry

logo

Aktualności

 

W związku z wystąpieniem dużej ilości zachorowań na wirus COVID 19 uprzejmie informuję, iż od dnia 24 marca 2020 roku wszystkie gminne place zabaw, siłownie, boiska oraz inne tereny służące rekreacji ruchowej na terenie gminy Włoszakowice zostają zamknięte do odwołania. 

Wójt Gminy Włoszakowice
Robert Kasperczak

http://www.wloszakowice.pl/1_38416.html

Dzie wiadomoci Autyzmu2 kwietnia jest obchodzony jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W geście solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, dzieci z przedszkola włączyły się w ogólnopolską akcję „Zaświeć się na niebiesko”, ale tym razem z dużym udziałem swoich Rodziców. Każdy z nich w swoim domu wykonał pracę w kolorze, który tego dnia króluje – były to niebieskie odciski dłoni i obrazki w tym kolorze. Rodzice nadesłali zdjęcia swoich pociech i w ten sposób powstał piękny niebieski kolaż ze zdjęć.

W tym roku trochę inaczej, bo bez zajęć i spotkań w przedszkolu, ale chociaż w ten sposób, chcielibyśmy zaznaczyć, że pamiętamy i solidaryzujemy się z osobami z autyzmem, z naszymi kolegami i koleżankami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i naszym kochanym przedszkolakom za każdą nadesłaną pracę!

Jowita Świętkowiak

Bardzo proszę wszystkich rodziców oraz uczniów klas V-VIII o zalogowanie się na e-dziennik i odczytanie wiadomości. Pilne !!!

 

D.Walczak

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”

Jan Paweł II

Obraz1Kopia Ikony Jasnogórskiej rozpoczęła peregrynację w parafiach położonych na terenie gminy Włoszakowice. W niedzielne popołudnie zawitała do Dłużyny.

Także przedszkolaki z naszej szkoły miały możliwość odwiedzenia Matki Bożej w poniedziałek 9 marca. Razem z paniami dzieci poszły na Mszę Świętą, po której odbyło się specjalne, uroczyste błogosławieństwo wszystkich dzieci.

Na zakończenie mszy udaliśmy się pod Jasnogórski Obraz Matki Bożej, gdzie każdy został ofiarowany Jezusowi i Jego Matce.

J. Świętkowiak

Konkurs recytatorski1Dnia 6 marca odbył się w naszej szkole XXII konkurs recytatorski "Poezjo wesoła, Poezjo smutna, jesteś ... Poezjo". W tym roku, z okazji Nawiedzenia naszej parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 17 recytatorów zaprezentowało się wierszach o tematyce Maryjnej. Usłyszeliśmy wiele mądrych słów, pouczających cytatów, pełnych wzruszeń próśb i podziękowań. Konkurs uświetnił swoją obecnością ks. kanonik L. Grzelak w towarzystwie ojca M. Blocha - misjonarza przygotowującego nas do spotkania z Matką Boską, który zgodził się również zostać jednym z jurorów turnieju.

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski "Poezjo wesoła, Poezjo...

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl