^Powrót do góry

logo

Aktualności

zawody klas1-31Dnia 12 marca br. odbyły się Mistrzostwa Gminy Włoszakowice klas 1-3 Szkół Podstawowych. Udział w zwodach sportowych wzięła klasa I i klasa II. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 na hali sportowej we Włoszakowicach. W pierwszej kolejności odbyła się rywalizacja klas pierwszych w różnych konkurencjach sportowych m.in. sztafeta wahadłowa czy tor przeszkód Klasa pierwsza, która reprezentowała naszą szkołę zajęła 3 miejsce na pięć drużyn. Klasa druga zajęła piąte miejsce w swojej grupie wiekowej. Należy zaznaczyć, że konkurencje były trudniejsze, np. rzut do kosza czy skok w dal. W klasyfikacji końcowej liczyła się nie tylko szybkość, ale dokładność, w czym nasze obydwie klasy były niepokonane. Biorąc udział zawodach sportowych propagujemy zdrowy styl życia oraz integrujemy się. Uczymy się także znosić porażki i cieszyć się z sukcesów.

M.Kamińska

niecodzienna lekcja muzykiDnia 1 marca uczniowie klasy VIII i IIIg uczestniczyli w koncercie ku czci kompozytora Karola Kurpińskiego, który odbył się w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Koncert został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Towarzystwo Muzyczne z okazji 234 rocznicy jego urodzin. W programie pod hasłem „Z zapomnianych kart polskiej kameralistyki” znalazły się dzieła znakomitych polskich kompozytorów: Karola Kurpińskiego, Franciszka Mireckiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Wojciecha Sowińskiego, Emanuela Kani, Michała Ludomira Rogowskiego.

Czytaj więcej: Niecodzienna lekcja muzyki

wyslij paczka1Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie po raz pierwszy włączył  się w działalność Fundacji Kapucyni i Misje, która prowadzi akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”. W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy Kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. Tegorocznej akcji patronuje hasło „Podaruj dzieciom szkołę”.

Czytaj więcej: „Wyślij pączka do Afryki”

2019 03 03 turniej

Krl i krlowa balu1Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci i młodzież, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 22 lutego 2019 roku.
Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Młodzież przebrana była za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, koty diablice, księżniczki, piratów, policjantów, żołnierzy, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Czytaj więcej: Król i królowa balu w SP w Dłużynie

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl