^Powrót do góry

logo

Aktualności

spotkanie z grnikiem14 grudnia obchodzimy Dzień Górnika. Z tej okazji  gościliśmy w naszym przedszkolu górników. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu.

Górnicy przybyli do nas w stroju galowym oraz roboczym. Dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi i czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni oraz ubraniu, w którym schodzą do kopalni. Panowie wyjaśnili dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści. W trakcie wizyty zadawały wiele pytań, na które goście chętnie odpowiadali. Miały również możliwość  założenia czapki górniczej - czako.

Na zakończenie dzieci i panie nauczycielki serdecznie podziękowały panom górnikom za miłe spotkanie.

J. Świętkowiak

Pluszowy mi1W oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Dłużynie 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

Andrzejki129 listopada w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Dłużynie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej: "Hokus-pokus, czary-mary..."

schronisko7W dniu 18 listopada 2019 r. dzieci z naszego Przedszkola odwiedziły Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Przygarnij łapę” we Włoszakowicach. Przed wyjazdem w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla potrzebujących psów i kotów. Rodzice i dzieci wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w zbiórkę żywności. Karma została przekazana pracownikom schroniska, którzy byli bardzo zadowoleni i dziękowali przedszkolakom za tak piękny gest.

Czytaj więcej: Przedszkolaki odwiedziły Schronisko dla...

bieg niepodlegoci1W dniu 14.11.2019r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Włoszakowic, aby wziąć udział w VIII Biegu Niepodległości pod patronatem wójta gminy Włoszakowice.

Do rywalizacji stanęli uczniowie klas 7-8 SP oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I stopnia we Włoszakowicach. Łącznie na starcie biegu zameldowało się ponad stu biegaczy.

Z boiska piłkarskiego TG „Sokół” Włoszakowice uczniowie pobiegli tradycyjnie okolicznymi ulicami i alejkami parkowymi, mając do pokonania blisko dwa kilometry trasy. Bardzo dobrze w swojej kategorii zaprezentowała się Kinga Owsianna, która zajęła III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również Katarzyna Jakielczyk oraz Dawid Łupicki. Wszystkim gratulujemy sportowej postawy i uzyskanych wyników.

J.Zając

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl