^Powrót do góry

logo

Aktualności

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami "drzwi otwarte",
które odbędą się w dniu 7 grudnia 2017 r.
Godziny w których nauczycie będą do dyspozycji rodziców:

drzwi otwarte grudzie

 

Warszawa1W dniach 11 - 13 czerwca uczniowie kl. VII i II gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Wyruszyliśmy wcześnie rano, a pierwszym celem naszej wyprawy był park przy domu urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli. Po kilkugodzinnej jeździe chętnie spacerowaliśmy uroczymi alejkami, słuchając opowieści o losach naszego największego kompozytora. Park został gruntownie odnowiony w 2010 roku i wielu turystów słusznie uznaje go za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Robiąc zdjęcia przepięknej roślinności wsłuchiwaliśmy się w muzykę Chopina delikatnie pobrzmiewającą z głośników rozmieszczonych na terenie ogrodu.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Wrocaw2Dnia 5 czerwca klasa I i klasa III Szkoły Podstawowej była na wycieczce we Wrocławiu, zorganizowaną prze biuro podróży z Poznania. Naszym celem było zwiedzenie zoo oraz Starówki.

Wyjechaliśmy wszyscy szczęśliwi, bo pogoda tego dnia była piękna. Około godziny jedenastej byliśmy na miejscu. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Afrykarium, gdzie zobaczyliśmy podwodny świat: piękne okazy różnorodnych ryb, żółwi, pingwinów oraz zwierząt żyjących w warunkach wodnolądowych np. hipopotamy, krokodyle.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wrocławia

Przedszkolaki w ZOO6 czerwca dzieci z grupy Krasnoludków wraz z rodzicami wzięły udział w wycieczce integracyjnej do wrocławskiego ZOO. Była to kolejna ciekawa przygoda i doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce w środowisku naturalnym. Dzieci zobaczyły między innymi: pingwiny, tygrysy, lwy, słonie, zebry, małpki… Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też zwierzęta żyjące w Polsce – takie jak: osiołki, kozy, żółwie, konie czy lamy.

Czytaj więcej: Wycieczka do ZOO

konkurs plastycznyDnia 2 czerwca uczestniczyliśmy w festynie organizowanym przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach. Głównym punktem atrakcyjnych dni otwartych było rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Włoszakowice oraz Gminnym Zakładem Komunalnym Sp. z o.o. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii na jeden z dwóch tematów: „Zagrożenia pożarowe i ekologiczne w lesie”, „Strażacy Ochotnicy i my ich pomocnicy”. Ze względu na to, że na konkurs wpłynęło ponad 200 pięknych, ciekawych i urozmaiconych prac w różnych kategoriach wiekowych, komisja miała niełatwe zadanie.

Czytaj więcej: Uczennice nagrodzone w konkursie plastycznym

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl